Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Biyologların Mesleki Sorunları
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları..

Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 3 yıl 6 ay önce #4480

• Biyobel
  • ( Kullanıcı )
  • Biyobel's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 17
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Bir özetle başlamak gerekirse : Sağlık Bakanlığı na bağlı bir hastanede görev yapmakta olduğumdan yaşamakta olduğum sorunlar şunlar ;

1- SSK Hastanelerinden devirle bugün halen Sağlık Bakanlığı hastanelerinde çalışmakta olan biyologların çoğu Laborant kadrosunda çalışmaktadır.Bu da sayısız maddi kayıplara ,görev paylaşımı ve dağılımında haksızlık ve gereksiz tartışmalara yol açmakta,amirlerimizce görevimiz olamayacak konuların dayatılmasına neden olmaktadır.Bu konu idari birimlere iletildiğinde Görevde Yükselme Sınavına katılmamız önerilmektedir.Bizler ise bu göreve ilk başladığımızda şu anki mesleğimiz ve diploma ünvanımızla başvurup işe başlamıştık.Ancak söz konusu biyolog kadrosu kurumlarımızda mevcut olmadığından laborant kadrosu ile işe başlatılmıştık.Yani Biyolog olarak bu diploma ve ünvanı ile işe başlamıştık.Bu nedenle bizlere Üniversitelerimizin,fakültelerimizin vermiş olduğu Lisans düzeyinde eğitim, emek,masraf,yıllar,diplomamız,mesleğimiz adeta hiçe sayılmakta ve yeniden Görevde Yükselme Sınavına tabi tutulmamız önerilmektedir ki bu eşi benzeri görülmemiş bir haksızlıktır.Bu işe başlarken neysek oyuz:Biyologtuk hala biyologuz.Yani sonradan bitirilmiş bir okul ya da alınmış bir ünvan söz konusu değil ki bu sınavı haklı görelim.!

Bu konuda sanırım bir sendikanın açmış olduğu dava sürüyor ama ne durumdadır çok fazla bilgimiz olamıyor.( Bu konuda yanlışım varsa lütfen düzeltilsin)

Ben bu sorunu ve haksız uygulamayı yaşayan tüm biyolog arkadaşlarımı en azından kendi il milletvekili ve adaylarına iletip yardım istemeleri gerektiğini düşünüyorum
Son Düzenleme: 3 yıl 6 ay önce yazan Biyobel.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 3 yıl 6 ay önce #4481

• Biyobel
  • ( Kullanıcı )
  • Biyobel's Avatar
  • Üye
2-Başta Sağlık Bakanlığı hastaneleri olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarında Biyologun tanımı,görev ve yetkileri hakkında yasal düzenlemeler yapılmasını talepte bulunmalıyız diye düşünüyorum ve bu konuda her birimiz gerekli kişilere ileteceğimiz maillerle kendi meslek gurubumuz için gerekli olanları (biyolog derneklerince belirtilmiş ve yurt dışında da geçerli olan şekilde) iletmeliyiz diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: biyoaslıhan

Cvp:Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 3 yıl 6 ay önce #4484

• Biyobel
  • ( Kullanıcı )
  • Biyobel's Avatar
  • Üye
3- Belki de hepsinden önce belirtmemiz gereken Biyologlar Odası için yardım istemek.Mesleki anlamda uğradığımız haksızlıklar karşısında o denli tekiz ve kişisel savaş veriyoruz ki ...En azından odamızdan bir destek görmek istiyoruz odası olan tüm meslekler gibi

Cvp:Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 3 yıl 6 ay önce #4485

• Biyobel
  • ( Kullanıcı )
  • Biyobel's Avatar
  • Üye
Eklemeler sürerse eğer hepsini toparlayıp derli toplu bir halde ileteceğim sözkonusu kişilere.

Saygılarımla...

Cvp:Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 3 yıl 4 ay önce #4776

• Biyobel
  • ( Kullanıcı )
  • Biyobel's Avatar
  • Üye
Görevde Yükselme Yönetmeliğindeki Değişikliklerle eğer yanlış anlamadı isem ;

Eğitim ve araştırma hastanelerinin baştabipliğine klinik ve laboratuvar şefi veya şef Yardımcısı tabipler ile tıp alanında doçent veya profesör olanlar, özel dal hastanelerinin baştabipliğine ilgili dal uzmanları, diğer hastanelerin baştabipliğine uzman tabip veya tıp alanında doktora yapmış tabip ya da iktisat, işletme, kamu yönetimi, hukuk, maliye, sağlık yönetimi, muhasebe alanlarında lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi alan tabipler, baştabip yardımcılığına uzman tabip, tabip, eczacı veya diş tabipleri, başhemşireliğe ise hemşirelikte en az lisans eğitimi alanlar getirilebilecek.

Yani artık uzman tabip, tabip, eczacı veya diş tabipleri baştabip yardımcısı olabilecekler ama biyologlar baştabip yardımcısı olamayacaklar.

Diğer bir değişle "eller aya biz yaya" .Başka dea söyleyecek bir şey bulamıyorum.

Gittikçe kaybediyoruz haklarımızı.Bilim eğitimi almış 4 yıllık lisans mezunu olan bizler hiçe sayılıyor,yok farzediliyoruz.Ve biz Biyologlar hala sessiz kalmaya,izlemeye devam edeceksek yok sayılmayı şimdiden sindirmişiz demektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Biyolog0660

Cvp: Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 2 yıl 6 ay önce #5440

• tukidss13
  • ( Kullanıcı )
  • tukidss13's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 3
  • Başarı: 1
biyologlar sadece sağlık alanında mı çalışır??? tabi kiii hayır??? ben ve benim gibi başka bakanlıklarda çalışan arkadaşların karşılaştıkları muameleler hiç çekilecek gibi değil... hep ikinci sınıf muamele görüyoruz.. maaş dersen o da aynı... hep daha düşük.. hep sen ne işe yarasın ki muamelesi... artık biyologlar dernekleri çekişme işini bırakıp bir oda kursalar da haklarımızı savunsalar.. arkeologlar, soyologlar bile haklarını takır takır aldı.. biz ise kendi çekişmelerimizden fırsat bulup da haklarımızı talep bile edemiyoruz...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: biyoaslıhan

Cvp: Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 2 yıl 6 ay önce #5441

• Gamze
  • ( Kullanıcı )
  • Gamze's Avatar
  • Platinum Biyolog
  • Gönderiler: 423
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 3
Biyologların oda kurabilmesi için öncelikle serbest çalışabilen bir topluluk olmaları gerekiyor.Daha sonra derneklerin bir araya gelerek tek bir çatı altında ( biyologlar odası) toplanmaları gerekiyor...

Cvp: Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 2 yıl 6 ay önce #5442

• tukidss13
  • ( Kullanıcı )
  • tukidss13's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 3
  • Başarı: 1
niye?? serbest çalışan biyologlar yok mu??? bi araştırın lütfen biyologların neler yaptığını????

Cvp: Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 2 yıl 4 ay önce #5588

• byveteriner
  • ( Kullanıcı )
  • byveteriner's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 1
kamuda çalışan kadrolu biyolog lar nekadar maaş alıyor..??

Cvp: Kamuda Çalışan Biyolog Sorunları.. 1 yıl 8 ay önce #7539

• biyolog_28
  • ( Kullanıcı )
  • biyolog_28's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 2
Devlet hastanesinde çalışan biyologun nöbet tutması zorunlumu. Şayet zorunlu değilse bununla ilgili yönetmelik varmı. Cevaplayabilirsenz sevinirm.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.273 seconds

Analiz Ve Tahlil Bilgileri

EKİBİMİZ
Biyologlar.com a destek ve hizmet veren arkadaşlarımız           AYRINTILAR
HAKKIMIZDA
Biyologlar.com ailesi ve arkadaşlarımız hakkında... AYRINTILAR

PROJELER
Biyologlar.com ailesi çeşitli projelere destek vermek için sizlerin yanında... AYRINTILAR
SPONSORLUK
Biyologlar.com ailesi olarak çeşitli konularda sponsorluk hizmeti  AYRINTILAR

ÖDEV YARDIM
Biyoloji ödevlerinizle ilgili sorularınıza cevap bulabilmek için. Bize yazın AYRINTILAR

TANITIM
Biyoloji kongre, sempozyum, çalıştay tanıtım faaliyetleri AYRINTILAR

REKLAM
Sitemizde birçok reklam uygulaması yapılmaktadır. Reklamlarınız için  AYRINTILAR
BİYOBOOK
Türkiye'nin en geniş kapsamlı biyoloji sosyal ağı sizlerin hizmetinde.  AYRINTILAR

Hazar kaplanı, Gökçe balığı ve Anadolu parsı... National Geographic Türkiye, Temmuz sayısında ülkemizde tehlike altındaki türlere dikkat çekti. Bu türleri yakından tanımak için haritaya tıklayın.

Yönetici ve Reklam Kordinatörü

Uzm. Biyolog Yavuz Aydın

Forum Yöneticileri

Aydın ÇAĞLAR
Bahattin DOĞANAY
Behram KURŞUN
Erdinç  ERBAY

Hazmi KONBUL
Onur ÇELİK
Seda KESKİN
Emrah PAŞALI
Rümeysa  ACUN

Sizde yazarımız olmak isterseniz lütfen bize yazın

E-mail  info@biyologlar.com                                                                              

info@biyologlar.com
Ödevleriniz ile ilgili sorularınız için lütfen forum ödev yardım bölümünü kullanınız.
Bu e-mail adresinden sadece site ile ilgili teknik sorularınız cevaplanacaktır.