Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Biyolog Adayları
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ?

Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ? 5 yıl 7 ay önce #889

• UzmBiyolog
  • ( Kullanıcı )
  • UzmBiyolog's Avatar
  • Gold Biyolog
  • Gönderiler: 242
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Bu gün bir kaç internet sitesinde gezinirken karşılaştığım cevaplar

;) ---Canlılar alemini, yapısı ve yaşamını ve evrimini inceleyen ve sorgulayan araştıran biyoloji uzmanı bilim adamıdır.
:dry:--- Ne iş olsa yapacak olan insan.
:P ---Kurbağa katili.
:P ---Hafif sıyırmıştır. Çiçek, böcek incelemeyi seveninsan
:P ---Genç yaşta gelecek olan menopoz-andropoza engel olamayan bilim adamı
:P ---İş bulmak konusunda zorluk çeken meslek gruplarından biri.
:P ---Meslek alanı cok kısıtlı olan, en kötü ihtimalle laboratuvarlarda idrar tahlili yapacak eleman yetiştiren bölüm.
:blush: ---İş bulamamaları halinde genelde okullarda biyoloji öğretmenliği yapan meslek sahibi.
:blink: ---Çalışabilecekleri işler yavaş yavaş eczacılar, doktorlar, kimyagerler tarafından günbegün istila edilen meslek sahipleridir.
:dry: ---Dokuzuncu nesil çaylak.
:kiss: ---Biyologlar, tüm canlıları; tüm gezegeni kaplayan küresel boyuttan, hücre ve molekülleri kapsayan mikroskobik boyuta kadar onları etkileyen önemli dinamik olaylarla birlikte inceleyen, biyoloji bilimiyle uğraşan kişilerdir.
;) ---Biyoloji ilmine hakim kişilere verilen, taşımaktan gurur duyduğum sıfat.
:S --- Okuduğu bölüm veya mesleği sorulduğunda aldıkları cevabın açıklaması olarak “hım bok çiş falan kurcalayacaksın yani” şeklinde açıklamalarla hayata küstürülen meslek grubu. Her ne kadar bu işler de biyologların geniş iş alanları içinde olsa da kesinlikle yabana atılmayacak bir meslektir.
:huh: ---Değeri anlaşılmamış bir bilim dalını kendine meslek olarak seçmiş cesur ama parasızlığa mahkum bilim adamlarının aldığı ünvan. Kadın olanlara tavsiye: mühendis ya da doktor koca bulmaları. Olur ki fakirlikten muzdarip olmasinlar!
:huh: ---Tıp, tarım ve hayvancılık alanlarında pratik uygulamaları geliştiren, laboratuvarda, biyolojik numunelerle denemeler yapan kişiye biyolog denir.

SİZCE BİYOLOG NEDİR ?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ? 5 yıl 7 ay önce #890

• endoplazmikretikulum
  • ( Kullanıcı )
  • endoplazmikretikulum's Avatar
  • Genç Biyolog
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 3
biyolog = cani
biyolog = önüne gelen herşeyi inceleme arzusu duyan araştırma ruhlu gözlemci insan..
biyolog = hayatını boşa heba ettiğini sanan halbuki her damlanın bir gün deniz olacağını bilen insan...
biyolog = işte o benim :P

Cvp:Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ? 5 yıl 7 ay önce #893

• Gamze
  • ( Kullanıcı )
  • Gamze's Avatar
  • Platinum Biyolog
  • Gönderiler: 423
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: 3
:P Botanikçileri; ot toplayan, zoologlar; böcek toplayan, Biyokimyacıları mok möcük te boncuk arayan... Bir gurup
:dry: 1. sınıfta azimli kararlı 2. sınıfta ısralı ve çalışkan 3. sınıfta ilerleyeceği dalı arayan 4.sınıfta atrık okul bitti diyen MEZUN OLUNCA İŞ ARAYAN: kızlı erkekli bir grup
:laugh: Pire ve bitten yağ elde etmeye çalışan topluluk...

Şaka bir tarafa BİZ BİYOLOĞUZ VE BU DÜNYADA BİZDE VARIZ...

Cvp:Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ? 5 yıl 7 ay önce #916

• elacim
  • ( Kullanıcı )
  • elacim's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 46
  • Teşekkür Sayısı: 1
umudumuzu yitirmeyelim arkadaşlar...

biyoloji okumak bir ayrıcalıktır. günümüzde tüm meslek grupları için ekmek aslanın ağzında değil artık her geçen gün yemek borusuna doğru ilerliyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: FLY_17

Cvp:Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ? 5 yıl 7 ay önce #917

• nil
  • ( Kullanıcı )
  • nil's Avatar
  • Platinum Biyolog
  • Gönderiler: 1069
  • Teşekkür Sayısı: 46
  • Başarı: 1
Bence hiç yemek borusuna çıkmadı hep miğdesinde hatta bir rivayete göre bağırsaklarında geziniyor...:)

Cvp:Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ? 5 yıl 7 ay önce #918

• endoplazmikretikulum
  • ( Kullanıcı )
  • endoplazmikretikulum's Avatar
  • Genç Biyolog
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 3
nil yazan:
Bence hiç yemek borusuna çıkmadı hep miğdesinde hatta bir rivayete göre bağırsaklarında geziniyor...:)

çıkmaya az kalmış o zaman.. :) ;) bekliyeceğiz artık...

Cvp:Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ? 4 yıl 6 ay önce #2986

• DeCCaL
  • ( Kullanıcı )
  • DeCCaL's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 23
harıka ya sımdı daha da cok sevmeye basladım :D:D:D:D

Cvp:Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ? 4 yıl 2 ay önce #3800

• cefrin
  • ( Kullanıcı )
  • cefrin's Avatar
  • Genç Biyolog
  • Gönderiler: 50
  • Teşekkür Sayısı: 4
merhabalar ben lise3 teyim ve biyolog olmak istiyorum.Gerçekten yazdıklarınızı çoğu kez duydum.ama hiç birine aldırış etmiyorum.Sağır kurbağa hesabı bede tıkadım kulaklarımı hedefime gidiyorum

ben hayvanları çok seviyorum ayrııca bitkilerde ilgimi çekiyor.En başarılı olduğum derslerden biri biyoloji ben lab. ortamı istiyorum ve hasta görmek istemiyorum yani biyoloji tam benim mesleğim:)

Cvp:Biyolog Kimdir ve ne iş yapar ? 2 yıl 8 ay önce #5519

• FLY_17
  • ( Kullanıcı )
  • FLY_17's Avatar
  • Üye
  • Gönderiler: 5
  • Teşekkür Sayısı: 1
cefrin yazdıklarından birkaçını okudum...gerçekten isteklisin ve dilerim bu isteğin hiç körelmez.güzel bi okula gireceğinden eminim.duydukların da seni yanıltmasın...şöyle birşey varki biyolojiye gelenlerin birçoğu pek istemeden geliyor ve iş bulamayan sıkıntı çekenlerin çoğu da bu insanlar.bunlar okulu daha ilk sınıflarda bırakıyor ya da zoraki bitiriyor.mesleğini sevmen önemlidir, seveceksin ki atak olacaksın araştırmacı olacaksın ki bir yerde iyi şeyler yapacağını hissettireceksin insanlara.mezun olanların birçoğu bir laboratuara gireyim de para kazanayım derdinde, oysa özellikle ingiltere gibi ülkelerde biyolog olanlar çok elit bir kesimi oluşturuyor diye biliyorum çünkü onlar bilimin derdinde.yani herşey para değil ki para zaten zamanla hallolur.yeterki peşinden git.yani anlayacağın dert etme ornitorenklere karşı olan bu ilgin seni okyanusta da yüzdürür ;)bu yıl hayırlısıyla mezun olacak olan bir biyolog adayından çıkan sözler bunlar, ve belirtmeliyim ki okulumu 1 yıl uzattım; derslerde zorlandığımı kabul etmeliyim ama bil ki bambaşka bir dünya. başarılar ;)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cefrin
  • Sayfa:
  • 1
Time to create page: 0.489 seconds

Analiz Ve Tahlil Bilgileri

EKİBİMİZ
Biyologlar.com a destek ve hizmet veren arkadaşlarımız           AYRINTILAR
HAKKIMIZDA
Biyologlar.com ailesi ve arkadaşlarımız hakkında... AYRINTILAR

PROJELER
Biyologlar.com ailesi çeşitli projelere destek vermek için sizlerin yanında... AYRINTILAR
SPONSORLUK
Biyologlar.com ailesi olarak çeşitli konularda sponsorluk hizmeti  AYRINTILAR

ÖDEV YARDIM
Biyoloji ödevlerinizle ilgili sorularınıza cevap bulabilmek için. Bize yazın AYRINTILAR

TANITIM
Biyoloji kongre, sempozyum, çalıştay tanıtım faaliyetleri AYRINTILAR

REKLAM
Sitemizde birçok reklam uygulaması yapılmaktadır. Reklamlarınız için  AYRINTILAR
BİYOBOOK
Türkiye'nin en geniş kapsamlı biyoloji sosyal ağı sizlerin hizmetinde.  AYRINTILAR

Hazar kaplanı, Gökçe balığı ve Anadolu parsı... National Geographic Türkiye, Temmuz sayısında ülkemizde tehlike altındaki türlere dikkat çekti. Bu türleri yakından tanımak için haritaya tıklayın.

Yönetici ve Reklam Kordinatörü

Uzm. Biyolog Yavuz Aydın

Forum Yöneticileri

Aydın ÇAĞLAR
Bahattin DOĞANAY
Behram KURŞUN
Erdinç  ERBAY

Hazmi KONBUL
Onur ÇELİK
Seda KESKİN
Emrah PAŞALI
Rümeysa  ACUN

Sizde yazarımız olmak isterseniz lütfen bize yazın

E-mail  info@biyologlar.com                                                                              

info@biyologlar.com
Ödevleriniz ile ilgili sorularınız için lütfen forum ödev yardım bölümünü kullanınız.
Bu e-mail adresinden sadece site ile ilgili teknik sorularınız cevaplanacaktır.